Z Předsálí až do samotného nebe s Martinem Mykiskou

Martin Mykiska se po pěti letech vrací na festival Caminos. Martin se na 5. a 6. ročníku umístil na prvním místě v divácké ceně. Už se moc těšíme na jeho letošní povídání o cestě Bolívií v nedělním programu.
Všude prach, rozflákané silnice, na východě nedozírné pralesy. Lidé milí, ale zaběhlí ve svých stereotypech, se kterými nehnete. Když se s tím dokážete sžít, objevíte zemi, do které se chcete vracet. Na poslední cestě Bolívií jsem nově putoval mezi homolovitými vrcholy Codo de los Andes, prodíral se několik set let starými kapradinami, hlava se mi motala nad vysokými útesy kaňonu Palca, jako na „Cestě do pravěku“ jsem si připadal v krajině Torotoro anebo snil o sférách mimo náš svět na stolové hoře s názvem Předsálí nebe. A občas jsem unikátní místa zaznamenával i z ptačí perspektivy - díky čerstvému čtyřvrtulovému společníku mých cest.
Caminos festival - neděle 7.11.2021 v 16.15 hodin.

Martin Mykiska


Cestovatel, fotograf, kameraman, publicista na volné noze. Delší dobu pobýval v Latinské Americe, Afghánistánu, Pákistánu, Indii nebo na Aljašce, rok žil v Antarktidě, celkem navštívil téměř 50 zemí. Kromě stovek přednášek pro veřejnost po celé republice píše reportáže do časopisů i novin, vydal osm cestopisných knih a připravuje příspěvky pro pořad ČT Objektiv. Během besed návštěvníky seznámí například s polární přírodou Antarktidy, se specifiky i historií Afghánistánu, Íránu či Pákistánu, nebo se doví, jak se žije v indickém Himálaji či Jižní Americe.


Kontakt

mail : festival@caminos.cz
mobil : +420 736 641 006

Caminos z.s.
Vítězná 321/60
360 01 Karlovy Vary
IČ 22671323
Česká spořitelna a.s.,
4334662379/0800

 

  

              Logo ke stažení zde
PNG  |  JPG
  |  PDF EPSAI  |  CDR

   Doporučujeme