Cesta kolem ostrova SAAREMAA

 

Plánovaná cesta, stejně tak i přednáška, má dvě části. První putování se uskutečnilo v červenci 2015 a jeho cílem bylo ujít pěšky, ujet na kánoi nebo v nejhorším případě (na co nejkratší vzdálenost) použít k přiblížení autostopu, cca 400 kilometrů po pobřeží (či kolem něj) estonského ostrova Saaremaa.
Druhá část se uskuteční v lednu či únoru 2016 a v cestě kolem ostrova, dalších cca 250 kilometrů, budeme pokračovat na sněžnicích či běžkách.
Cílem přednášky je představit tento nádherný ostrov i jeho obyvatele (v Estonsku jsem skoro rok žil), stejně jako Estonsko jako takové, jelikož bych rád ukázal krásy této mnohdy neprávem opomíjené části Evropy.

 

 

 

 

 

 

 

Jiří Kalát

Za posledních několik let cestoval po různých místech světa, pracoval pro mnohé noviny i časopisy a přednášel na nejednom místě. Jeho toulky ho zavedly do většiny evropských zemí, do Spojených států amerických, Guatemaly, Mexika, Turecka, Gruzie i Nového Zélandu. Několik měsíců se mu poštěstilo žít v Estonsku a rok ve Svaté zemi. Pokaždé bylo jeho prvním úkolem poznat zemi, kudy procházel a pochopit lidi, které potkával. V nynější době se věnuje psaní týdenního komentovaného zpravodajství o Svaté zemi pro Literární noviny. Svojí troškou se tak pokouší přispět k tomu, abychom mohli lépe chápat spletité cesty bojů za vlastní stát, nezávislost i přežití.Kontakt

mail : festival@caminos.cz
mobil : +420 736 641 006

Caminos z.s.
Vítězná 321/60
360 01 Karlovy Vary
IČ 22671323
Česká spořitelna a.s.,
4334662379/0800

 

  

              Logo ke stažení zde
PNG  |  JPG
  |  PDF EPSAI  |  CDR

   Doporučujeme