Veselé historky z "POLÁRU"

 

Víte že polární výprava není jenom o výkonu a adrenalinových zážitcích? I polárníci jsou jenom lidé a žijí své životy a každý život přináší veselé příhody. Že o ně u polárníků není rozhodně nouze vám "barvitě" povyprávějí Vašek Sůra a Petr Horký. Můžete se těšit na historky jak ze severního pólu, tak i třeba z pobytu mezi eskymáky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Václav Sůra


Polárník, dobrodruh a dokumentarista. Původní profese montéra televizních vysílačů, mnohdy ve velkých výškách a vysokých mrazech byla dokonalou průpravou pro budoucího polárníka. Cestoval po montážích zejména do Ruska a po roce 1989 se zůčastnil první polární výpravy na Špicberky. První opravdu velikou expedici na Špicberky podnikl v roce 1998 pod vedením Mirka Jakeše, o které natočil svůj debutový dokument pro českou televizi. Tato cesta byla také přípravou pro polární výpravu do Grónska v následujícím roce, již se zúčastnila i Václavova, tehdy devítiletá dcera Sandra. Grónsko mu doslova učarovalo a opět se vydal prozkoumávat jeho krásy. Nejnáročnější polární výpravou se stala v roce 2005 expedice na Severní pól. Společně s Petrem Horkým se v roce 2013 vydali na sibiřský Ojmjakon, nejchladnější obydlené místo na zemi, zdokumentovat festival Pól chladu.
Petr Horký


Režisér, moderátor, producent, majitel společnosti PiranhaFilm. Točil v osmdesáti zemích světa, mimo jiných s lidmi jako Thor Heyerdahl, Reinhold Messener, Edmund Hillary, Arthur C. Clarke, Erich Däniken a dalšími. Je autorem sedmi knih, z nichž tři jsou bestsellery, dvě dostaly literární cenu Egona Ervína Kische. Natočil kolem 70 dokumentů, které se promítají v sedmi zemích světa. Došel na severní pól, přešel pěšky Grónsko, vylezl na vybuchující sopku Merapi, točil velké bílé a tygří žraloky bez jakékoli ochrany a na Maledivách objevil dvě potopené lodě. S Miroslavem Zikmundem a Miroslavem Náplavou zachránil archív po českém skladateli a dobrodruhovi Eduardu Ingrišovi. Je režisérem a scenáristou životopisného dokumentárního filmu Století Miroslava Zikmunda. Bez politické příslušnosti. "Ze všeho nejvíc mě zajímají lidi kdekoli na světě a naše vzájemná komunikace."Kontakt

mail : festival@caminos.cz
mobil : +420 736 641 006

Caminos z.s.
Vítězná 321/60
360 01 Karlovy Vary
IČ 22671323
Česká spořitelna a.s.,
4334662379/0800

 

  

              Logo ke stažení zde
PNG  |  JPG
  |  PDF EPSAI  |  CDR

   Doporučujeme