Skupina pěti nezávislých cestovatelů se dala dohromady při plánování společné cesty do střední Ameriky – Mexika, Belize, Guatemaly a Salvadoru. Cesta se uskutečnila v únoru a březnu 2007 pod názvem „Expedice Caminos 2007“. Španělské slovo Caminos znamená v překladu do češtiny „Cesty“. A právě cesty, cestování, poznávání cizích krajin a kultur se staly společnými zájmy pro Léňu, Kačku, Důšu, Aleše a Jardu.

V září 2007, pět měsíců po návratu ze společné cesty, vzniklo občanské sdružení pod stejným názvem jako expedice, tedy Caminos. Cílem členů sdružení je podílet se nejen o své zážitky a zkušenosti z individuálního cestování s širokou veřejností formou přednášek, povídání, promítání a výstav fotografií. Hlavní a největší aktivitou Caminos o.s. je pořádání cestovatelského festivalu.

Cestovatelský festival Caminos umožňuje nejen karlovarským návštěvníkům procestovat celý svět během třech dní. Každý rok nabízí širokou přehlídku vyprávění a promítání o exotických i blízkých zemích všech kontinentů. Nejdůležitějším prvkem cestovatelského festivalu je zejména samotné setkávání lidí, výměna zkušeností, čerpání inspirací a získávání důležitých informací.

 

 


Mexico 2007

Zleva : Kačka Marešová, Lenka Poradová ( tehdy ještě Třebínová ), Dušan Porada, Aleš Staněk, Jarda Machek

 

 

 

Kolumbie 2010

Nahoře zleva : Aleš Staněk, Dušan Porada, ( kolumbijská dívka Andrea ), Jarda Machek

Dole zleva : Kačka Marešová, Lenka Poradová

 

 

Kontakt

mail : festival@caminos.cz
mobil : +420 736 641 006

Caminos z.s.
Vítězná 321/60
360 01 Karlovy Vary
IČ 22671323
Česká spořitelna a.s.,
4334662379/0800

 

  

              Logo ke stažení zde
PNG  |  JPG
  |  PDF EPSAI  |  CDR

   Doporučujeme