Expedice MAHALI

 

Návštěvník přednášky o Expedici Mahali se může těšit na celou řádu fotografií, krátkých filmů a poutavé vyprávění o mé měsíční cestě po Tanzanii, Keni, Ugandě, Rwandě a ostrově Zanzibar. Cestoval jsem se svým kamarádem a kolegou z univerzity Oldřichem Smolou, a to převážně dopravními prostředky, které využívají místní. Také jsme s jedinou výjimkou spali každou noc pouze u místních lidí, čímž jsme měli možnost získat spoustu unikátních informací, ochutnávat tradiční jídla, vyslechnout si mnoho zajímavých osobních příběhů a ještě hlouběji tak proniknout do běžného života Východoafričanů.lánovaná cesta, stejně tak i přednáška, má dvě části.
Pokud bych měl vyzdvihnout několik nejkrásnějších a nejzajímavějších bodů přednášky, na které se diváci budou moci těšit, bude to určitě návštěva národního parku Ngorongoro (Tanzanie), masajského trhu a masajských vesnic (nikoliv potěmkinovských a turistických, ale skutečných), jednoho z největších slumů v Africe - slumu Kibera u města Nairobi (Keňa), malebného jezera Bunyonyi s desítkami malých ostrůvků a průzračnou vodou (Uganda), krásných čajových a kávových plantáží u jezera Kivu na západě Rwandy, míst spjatých s místní genocidou z roku 1994 a v neposlední řadě také ostrovu Zanzibar s jeho čarokrásnými plážemi, plantážemi koření, otrokářskou historií a výborným jídlem. K tomu všemu diváky čeká mnoho zážitků a zkušeností z netradičního cestování po netradičních zemích.

 

 

 

 

 

Tomáš Černohous (*1987)

Pochází z obce Jamné nad Orlicí, která leží v Orlických horách. Studuje v Brně na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity doktorský studijní program Mezinárodní vztahy. Od roku 2006 uskutečňuje cestopisné a vzdělávací přednášky pro veřejnost a základní a střední školy. S rostoucím zájmem o přednášky roste také tematický záběr Světakraje, již se nezabývá pouze cestopisnými přednáškami, ale také filmovými projekty, které vám přibližují zajímavosti ze světa. V rámci Světakraje také inicioval v roce 2010 spuštění Projektu Fénix, jehož cílem bylo vyslání amatérské sondy na práh vesmíru.Kontakt

mail : festival@caminos.cz
mobil : +420 736 641 006

Caminos z.s.
Vítězná 321/60
360 01 Karlovy Vary
IČ 22671323
Česká spořitelna a.s.,
4334662379/0800

 

  

              Logo ke stažení zde
PNG  |  JPG
  |  PDF EPSAI  |  CDR

   Doporučujeme