Gorily Horské - RWANDA

 

Víte, kolik druhu goril žije a kde se vyskytují? Kolik toho musí gorila každý den sežrat a jak se vlastně celá tlupa během dne chová? Jak je možné se k těmto zvířatům dostat ve volné přírodě a jak se v jejich přítomnosti chovat? Co dnes najdeme na místě, kde pracovala Dian Fossey známe z filmu Gorily v mlze?
Proč vůbec začala jedna z nejhorších genocid v 90.letech min. stl. ve Rwandě, kdy během 100 dnů přišlo o život až 800tis lidí?
Na ty a na mnoho dalších otázek dostanete odpověď během promítání.
V první části promítání si řekneme něco o samotné Rwandě. Zabrousíme do její temné minulosti, která vyústila v jednu z nejkrvavějších občanských válek v historii lidstva. V druhé části se podíváme za gorilou horskou. Na světě najdeme cca 700 zvířat tohoto druhu. Povíme si o rozdělení goril, historii objevování a samotném životě těchto zvířat. V neposlední řadě i pocity spojené s tímto setkáním a případné rady, jak se chovat v přítomnosti gorily horské bez ochranné mříže. Na závěr přednášky se částečně podíváme do Ugandy ( NP Lake Mburo, Ngamba Island se záchrannou stanicí pro šimpanze a navštívíme hlavní město Kampalu ).

 

 

 

 

 

Martin Procházka


Specializuje se na fotografování a natáčení fauny. Od roku 2005 pravidelně vyjíždí za tímto cílem i do zahraničí a ve stejný rok začíná fotografovat i pod hladinou. Pravidelně své fotografie a příběhy prezentuje v českých periodikách a je autorem více jak desítky autorských výstav. Své fotografie prodává do celého světa ať přes soukromé aktivity, nebo různé fotobanky. Dále se zaměřuje na pořádání přednášek, od odborných pro školy, tak pro širokou veřejnost na různých cestovatelských festivalech či v kulturních zařízení po České republice.

 Kontakt

mail : festival@caminos.cz
mobil : +420 736 641 006

Caminos z.s.
Vítězná 321/60
360 01 Karlovy Vary
IČ 22671323
Česká spořitelna a.s.,
4334662379/0800

 

  

              Logo ke stažení zde
PNG  |  JPG
  |  PDF EPSAI  |  CDR

   Doporučujeme