Norsk Torsk : S LYŽEMI nad fjordy

 

 

Nejnovější film a přednáška z dílny Kejda Ski Teamu nám představí jedinečnost extrémního skialpu v norské jarní krajině. Originálními sjezdovými liniemi nad hlubokými fjordy a jejich temnými vodami, ve spletitém světě zasněžených ostrovů, nad nekonečnými rozlohami arktické tundry, okolo žulových monolitů i na blyštivých kontinentálních ledovcích a jejich nunatacích nás provedou bratři Švihálkové.
,,Norsko je naší srdcovkou, byli jsme tam už poosmé. Film by měl být takovou oslavou krásy norské přírody. Jsou tam všechna významná norská pohoří: Jotunheimen, Sunnmøre, Romsdal, Lofoty, Lyngen a mnohá další. Za těmi několika minutami filmu se skrývá obrovský road-trip napříč celým Norskem, 10 380 kilometrů najetých autem, 21 významných vrcholů, 31 000 našlapaných výškových metrů, spousta napínavých situací, ale i spousta jedinečných panoramat a obrazů." říká o filmu jeho tvůrce Ondra Švihálek.

 

 

 

 

Jiří (*1989) a Ondra (*1992) Švihálkovi


Brněnští rodáci patří k české špičce v extrémním a expedičním skialpinismu (KEJDA SKI TEAM). V současné době jsou také frekventanty kurzu horských vůdců UIAGM. Na hory společně vyráží už přes deset let, během této doby absolvovali výstupy a sjezdy na čtyřech kontinentech, mají za sebou ale i lezecké výstupy všude po Evropě. Jejich skialpové expedice je zavedli téměř do všech koutů Alp a Tater, do všech norských pohoří, do pohoří Cordillera Blanca v Peru, nepálského Himaláje nebo do marockého Atlasu.
Za sjezd tří peruánských šestitisícovek Nevado Copa, Tocllarahu a Ranrapalca v roce 2013 obdrželi ocenění za Výstup roku od ČHS. Jirka se v roce 2014 zúčastnil česko-slovenské expedice na osmitisícovku Dhaulagiri, kde vyvázl z lavinou zavaleného base campu. 

 


 Kontakt

mail : festival@caminos.cz
mobil : +420 736 641 006

Caminos z.s.
Vítězná 321/60
360 01 Karlovy Vary
IČ 22671323
Česká spořitelna a.s.,
4334662379/0800

 

  

              Logo ke stažení zde
PNG  |  JPG
  |  PDF EPSAI  |  CDR

   Doporučujeme