Případ ESTONIA - Kdo chce utopit pravdu ?

 

 

Je půlnoc, 28. září 1994, na severu Baltického moře se schyluje k největší poválečné námořní katastrofě. Silný vítr a vlny zadusí výkřiky obětí a chladné vody se stanou hrobem pro 852 nic netušících cestujících. Trajekt Estonia mizí uprostřed finského zálivu v hlubinách…
Vyšetřování katastrofy trvalo tři roky a vyšetřovací komise dospěla k závěru, že za potopení může špatná údržba lodi, kvůli které praskly zámky držící příď a nákladovou rampu.
Ale bylo to tak doopravdy? Experti po celém světě toto vysvětlení zpochybňují. Zmizeli svědci, kteří katastrofu přežili a potápěči, kteří se i přes zákaz švédské vlády k trajektu potopili do téměř sto metrové hloubky, objevili šokující důkazy: Byl tu spáchán zločin?
Účastník mezinárodní potápěčské expedice Jindřich Böhm podává zprávu o tom, co v hlubinách našli.

 

 

 

 

Jindřich Böhm (*1959)


Je mezinárodně uznávaný vrakový potápěč. Byl členem mnoha mezinárodních expedic, díky němu mohou diváci českých i mezinárodních televizí nahlédnout do hlubin, kde fotí a natáčí. Vlastní potápěčskou školu, kde vyučuje instruktory technického potápění. V Plzni vede meditační kurzy. V 16 letech začal skákat padákem, ve 22 letech propadl horolezectví. S potápěním začal ve 30 letech. Za sebou má 4000 ponorů. Dnes už ale více cestuje po souši. Nedávno se vrátil z pralesů na Madagaskaru a Ekvádoru, chtěl by se podívat do Antarktidy.

 

Kontakt

mail : festival@caminos.cz
mobil : +420 736 641 006

Caminos z.s.
Vítězná 321/60
360 01 Karlovy Vary
IČ 22671323
Česká spořitelna a.s.,
4334662379/0800

 

  

              Logo ke stažení zde
PNG  |  JPG
  |  PDF EPSAI  |  CDR

   Doporučujeme