CESTOU - NECESTOU aneb Sny jsou od toho, aby se plnily

 

 

Po zamrzlé krajině se pachtí spřežení saňových psů, podobných vlkům. Zježenou srst mají ojíněnou mrazem. Dech jim mrzne ve vzduchu , sotva vyjde z tlamy, vyrážející v oblacích páry, která jim sedá na kožich v sněžných krystalech. Bílá pláň a po ní se žene psí spřežení. Jiskřící sníh odletuje od psích tlapek. Na saních tažených psy stojíte Vy a užíváte si ten zvláštní pocit, který prožívali v minulosti polární lovci, objevitelé polárních krajin nebo zlatokopové pachtící se za zlatem. Všechny tyto lidi spojovala sounáležitost s jejich psy, protože na nich závisel jejich život. Také jste v dětství četli knížky Jacka Londona? Také jste někdy zatoužili po tom, vyzkoušet si žít s polárními psy? Jestli ano, tak se zaposlouchejte do vyprávění musherky Jany Henychové a dozvíte se o tomto zvláštním světě musherů více.
Česká televize natočila o Janě dokumentární film „Go!“, který naleznete i v archivu ČT. Jana by ráda uskutečnila svůj sen a v roce 2018 by se chtěla zúčastnit nejslavnějšíhozávodu psích spřežení na světě aljašského Iditarodu. Co vše pro to musí udělat? Jaký kus cesty už k tomuto cíli ušla? To vše se dozvíte z jejího vyprávění.

 

 

 

Jana Henychová


Narodila se v Jablonci nad Nisou a žije v domku na Horním Maxově v Jizerských horách. Je to žena, která propadla kouzlu severských psů a které učarovaly kraje pokryté ledem a sněhem. První češka, která se svými psy dokončila nejsevernější závod planety dlouhý 1000km, norský Finnmarkslopet. Stala se i první ženou, která kdy dokončila tento závod se psy sibiřskými husky. Její koníček se stal i její profesí a starost o 37 psů je její každodenní náplní, stejně tak i závody psích spřežení, práce pro její HUSKY ŠKOLU, přednášky, psaní článků, fotografování.

 Kontakt

mail : festival@caminos.cz
mobil : +420 736 641 006

Caminos z.s.
Vítězná 321/60
360 01 Karlovy Vary
IČ 22671323
Česká spořitelna a.s.,
4334662379/0800

 

  

              Logo ke stažení zde
PNG  |  JPG
  |  PDF EPSAI  |  CDR

   Doporučujeme