Do AFRIKY za SEBEPOZNÁNÍM

 

 

Povídání o cestách do zemí Afriky (Mauritánie, Sudán, Lesotho, Džibuti, Madagaskar, Namibie, Botswana a jiné).

Cestování je pro mě vášeň.  Na cestách opouštím staré stereotypy.  Opouštím bezpečí domova a otevírám se neznámému. Zvu tím do života často i nebezpečné a extrémní situace. Interakcí s novým prostředím čelím svým strachům a lépe tak poznávám sám sebe. Cizí země a cizí lidé mi slouží jako zrcadlo, které mi ukazuje skryté části mé duše. 
Zvu tě se mnou na výpravu na vzrušující Safari v zemích jižní Afriky. Vyprav se se mnou k prameni Modrého Nilu objevovat kulturní bohatství Sudánu a Etiopie. Prožij se mnou noci v poušti  pod hvězdnou oblohou, kde jsem se cítil daleko lépe než v luxusním hotelu.  Poznej, že v zemích, do kterých vládní organizace zakazují či nedoporučují vstoupit, můžeš potkat ty nejvřelejší obyvatele. Zažij se mnou zkoušku trpělivosti  při čekání na dopravní prostředek či vyřízení imigračních formalit. Otevři se nepoznanému.

 

 

 

 

 

Karel Báťa (*1977)


Narodil jsem se v Karlových Varech a doposud tu žiju. Zatím jsem navštívil více než 115 zemí světa. V lednu 2020 se chystám na Jižní pól a tím pokryju poslední  kontinent.  Mou největší vášní jsou již od roku 2005 různé formy jógy, čchi-kungu a vnitřní práce spojené z poznáváním své vědomé i nevědomé mysli. Po intelektuální stránce se zajímám o různé duchovní, filozofické a náboženské pohledy na život, kde teorii z knih testuji v praxi během kontaktu s lidmi různých vyznání během svých cest. Ve svém životě se též hodně zabývám sportem a různými formami pohybu. V roce 2013 jsem při  několikatýdenním treku v Himálaji vystoupal až do výšky 5500 m n. m. a v roce 2014 uběhl za polárním kruhem maraton.  V roce 2009 jsem složil rigorózní zkoušku a obdržel titul PhDr. na Fakultě sociálních věd UK, Institutu ekonomických studií. Mé vzdělání do značné míry ovlivnilo i  náhled na lidi a země, do kterých cestuje. Pracuji v rodinném podniku v Karlových Varech jako ekonomický manažer lázeňských hotelů. 

 Kontakt

mail : festival@caminos.cz
mobil : +420 736 641 006

Caminos z.s.
Vítězná 321/60
360 01 Karlovy Vary
IČ 22671323
Česká spořitelna a.s.,
4334662379/0800

 

  

              Logo ke stažení zde
PNG  |  JPG
  |  PDF EPSAI  |  CDR

   Doporučujeme