Půl roku DIVOČINOU

"- mezi chřestýši, kojoty, losy a medvědy -"

 

Povídání o tom, jak jsme šly přes čtyři měsíce pěšky z Mexika do Kanady. Jak jsme hledaly vodu na poušti, (ne)bály se mezi jedovatou havětí, jak jsme se snažily překonat hlad, vylezly na nejvyšší horu kontinentálních USA, utíkaly požárům a k tomu ještě projely zimní Aljašku na letních pneumatikách.

Nebyl to žádný trek na lehko, byl to život lowcost. Všude jsme byly v nejméně běžnou dobu a na zvědavé otázky místních, proč jdeme poušť v létě a Aljašku v zimě jsme se jen usmívaly. Bez lidí, bez plánu, v té jednoduchosti a prostotě jsme každý den našly přesně to, co jsme hledaly.

 

 

 

Mája Šnajdrová a Alča Mahlejová


Mája a Alča si v roce 2018 sbalily krosny a vydaly se na roční cestu kolem světa. Vzaly s sebou ukulele, které se stalo nejdůležitější součástí jejich vybavení a často jim otevřelo i zavřené dveře. Po půl roce na východní polokouli Země odložily šnorchl a přibalily náplasti na puchýře. A pak skočily do divočiny rovnou po hlavě. Mája se sice bojí lidí ve městě a Alča zase chřestýšů v přírodě, dohromady ale byly skvělá dvojka, která se na cestě doplňovala.Kontakt

mail : festival@caminos.cz
mobil : +420 736 641 006

Caminos z.s.
Vítězná 321/60
360 01 Karlovy Vary
IČ 22671323
Česká spořitelna a.s.,
4334662379/0800

 

  

              Logo ke stažení zde
PNG  |  JPG
  |  PDF EPSAI  |  CDR

   Doporučujeme